Kaloryfery montowane w podłodze

Kaloryfery podłogowe to luksus cieplny połączony z estetyką i wysoką jakością – idealne rozwiązanie dla wymagających.
Design dzisiejszych wnętrz kreuje architektom coraz więcej komplikacji, nierzadko również zbyt mało przestrzeni na kaloryfery naścienne, a tradycyjne powierzchniowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania budowlanego posadzki. Idealnym sposobem w tej sytuacji są kaloryfery kanałowe. Układ ogrzewania kanałowego podłogowego nie zaburza przestrzeni, to najlepsze rozwiązanie z powodów estetycznych. Można je swobodnie rozmieszczać w pomieszczeniu, ale najczęściej umieszczane są najbliżej przeszkleń. Grzejniki kanałowe nie tylko idealnie ogrzewają pokoje, ale też osłaniają przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mają możliwość ogrzewać pomieszczenia indywidualnie, szybciej też odpowiadają na wahania warunków we wnętrzu, będąc jednocześnie elementem prostym do wyłączenia i sterowania.
Aquilo to linia kaloryferów Purmo przygotowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wykonane są w kilku wersjach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają większą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. Grzejniki kanałowe też maja możliwość spełniać funkcję klimatyzatora i schładzać wnętrza. Są to specjalne serie Aquilo F2C jak i F4C.