Kaloryfery ozdobne

Planując pokoje usiłujemy dopasować wszystkie czynniki. Dążymy, by wszystko współgrało i we wszystkim współgrało. Przystosowujemy odcień ścian, desing kanap oraz wszelakich detali. Do całości obrazu brak nam odpowiedniego grzejnika ozdobnego. W owej materii producenci kaloryferów ozdobnych przeganiają się w zamysłach.
Generalną właściwością kaloryferów ozdobnych jest możliwość dostosowania barwnego. Paleta kolorów i kolorów metalicznych jest obszerna. Od typowej palety poprzez kolory metalizowanej po kolory strukturalne.
Kaloryfery ozdobne to ponadto spektrum sposobów. Gładka frontowa płyta jak w wypadku kaloryfera Kos, Plan czy Tinos lub dysponujące nieliczne rowki jak w modelu Faro, Afro, Cover, Altus czy Narbonne nadaje wytworności grzejnikowi. Ale to nie jedyne możliwości. Występują modele spełniające kila funkcji. Jedna z ról, jak w przypadku Indivi New może być płaszczyzna lustrzana lub szklana (biała albo czarna). W dodatku wraz z wersją ze szkła otrzymamy specjalny flamaster pozwalający na rysowanie po płycie grzejnika. Wówczas mamy po prostu wspaniałą tablicę do zapisek. Doskonałym zastosowaniem takiego grzejnika dekoracyjnego jest zamontowanie w kuchni, gdzie częste zapiski i informacje pomiędzy domownikami idealnie się sprawdzają. Tymczasem wersja z lustrem odnajdzie swoje lokalizacje w garderobie lub przedpokoju. Dla mieszkańców bardziej wymagających model Inventio występuje w dziewięciu modelach obrazów tak, że każdy odnajdzie optymalny dla siebie model.
Tym co poważają starszą strukturę i wzór kaloryferów ozdobnych wskazujemy modele Tubus. Nawiązują w swej stylistyce do starszych z żeliwa modeli, ale wykonanie laserowe wzbogaca ten typ. Do kaloryferów Tubus dawana jest specjalistyczna szczotka pozwalająca na utrzymanie czystości w najmniejszych nawet fragmentach.Powinno się pamiętać ,że zwieńczeniem każdego pięknego kaloryfera ozdobnego są właściwie dopasowane termotaty i zawory.