Piece Vailanta z zasobnikiem i regulatorem – kwadratowa moc ogrzewania

Pakiet kotła energooszczędnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem 100l i sterownikiem calorMatic 450 to kompletne źródło grzania i podgrzewania wody dla jednego obiegu grzewczego. Obiegiem może być układ grzejników albo podłogówka. Tak skonstruowany zestaw pozwala na dostarczenie ciepła dla domu o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Z kolei pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o pojemności 100l i sterownika calorMatic 470 wraz z czujnikiem VR61 i czujnikiem VR10 tworzy kompletny pakiet do zagwarantowania c.w.u. i ogrzewania zbudowanego z dwóch oddzielnych obiegów grzewczych. Obiegi mogą być na przykład grzejnikowe i podłogowe. Taki pakiet zapewnia wystarczającą ilość ciepła dla kwater i apartamentów do 250m2. Wielkość zasobnika gwarantuje ciepłą wodę do paru punktów odbioru jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji kotłów podwyższa ich efektywność i umożliwia oszczędności w ogrzewaniu. Kocioł ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu zyskuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) umożliwia zastosowanie efektu kondensacji także w trybie podgrzewania wody co pozwala na kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania do odmiennego parametru gazu poprzez przeregulowanie pieca. Kotły maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, wymieniony w pakietach, ma zasobność 100l i wysoką klasę oszczędności energetycznej A ze stratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Interesujący kwadratoway kształt współgra z formą kotła.
Regulatory programowalne w trybie tygodniowym zastosowane w obu zestawach to calorMatic z tym, że model 450 nadzoruje jednym układem grzejnym i układem c.w.u, a 470 wraz z sterownikiem VR61- dwoma układami grzewczymi.
Tak skonstruowane pakiety to wysoka jakość gwarantowana przez czołowych producentów z branży ogrzewania w atrakcyjnej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.