Gniazda wodoszczelne Domo plus

Myśląc o uszczelkach i uszczelnieniach zwykle wizualizujemy paski z gumy stosowane do przeciwdziałaniu przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny sposób na stosowanie tych materiałów. Uszczelnienia, w szczególności te z gumy i z silikonu, chronią przed dostaniem się wody i wilgoci do wnętrza różnorodnych urządzeń oraz gniazdek elektrycznych, co zapobiega zwarciom i spięciom w sieciach elektrycznych. Jedyne w swoim rodzaju zabezpieczenia umożliwiające największe zabezpieczenie możemy znaleźć w różnych rodzajach gniazd elektrycznych.

Gniazdko Domo Plus jest robione w klasie szczelności IP66. Daje możliwość zabezpieczenia po podłączeniu wtyczki,a zacisk żelowy uszczelnia miejsce wejścia przewodu do gniazda. Umożliwia to pewne korzystanie także w okolicznościach najwyższej wilgoci, zabrudzenia, podczas deszczu. Wyjątkowy mobilny system gniazdka umożliwia włożenia także wtyków kątowych jak i prostych.

Gniazdo z serii Scame Protecta też ma typ szczelności IP66 i jest możliwość,by je nabyć w komplecie z puszką do montowania natynkowego lub też zamontować podtynkowo w tym wypadku wymagana będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W odróżnieniu do opisanego wyżej Domo Plusa Protecta utrzymuje najwyższą klasę szczelności po zamknięciu gniazdka przy podłączeniu wtyczek kątowych.

Uszczelnienia tych gniazdek dają najlepsze bezpieczeństwo i jest możliwość, by je wykorzystywać w każdym miejscu, gdzie jest wysokie zagrożenie, ze gniazdo będzie poddane działaniu trudnych okoliczności: ogrody, myjnie.