Zasilany prądem przepływowy podgrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

Zasilane prądem ogrzewacze wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do błyskawicznego, przepływowego ogrzania wody użytkowej. Przepływowe podgrzewacze to niewielkich rozmiarów i tanie urządzenia pozwalające na szybkie dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich podstawową mocną stroną jest to, że nie są ograniczone wielkością bufora i pozwalają na używanie ciepłej wody użytkowej w jakimkolwiek momencie. Wykładnikiem użycia do większej ilości miejsc poboru ciepłej wody jest jedynie ich moc.
Firma Kospel w swojej ofercie proponuje model o uniwersalnym przeznaczeniu, gdyż daje się go obracać i dzięki temu montaż możliwy jest zarówno nad i pod zlewem. Niewielkie wymiary aparatu pozwalają na instalacje generalnie w każdym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator zapewnia komfortowe użytkowanie oraz do 50% oszczędności wody i kosztów prądu. Zasilane są do sieci 230V. W zależności od dostarczania ciepłej wody użytkowej do punktów poboru montuje się podgrzewacz od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku zasilania dwóch umywalek jednocześnie. Przy używaniu zlewu zalecane jest podłączenie urządzenia od 5,5kW. Moc urządzenia umożliwia uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.