Podwójna podłoga do naczepy

System podwójnego poziomu w naczepie pozwoli w oszczędny sposób uzyskać drugi zakres załadunkowy. Dzięki temu daje się doładować na górnej podłodze jeszcze nawet do dwunastu ton kartonów. W przypadku załadunku samych palet standardowych zwiększa się dwukrotnie dzięki temu rozwiązaniu liczbę miejsc paletowych w naczepie. Na czas transportów niewymagających zwiększonego załadunku, elementy montażowe całego rozwiązania się po prostu pomiędzy słupki jako ekstra zblokowanie ładunku. Zastępują tą metodą standardowe profile stelażowe. Rozwiązanie to cechuje łatwość użycia i zastosowania, przez co oszczędza się nie tylko przestrzeń, ale również czas wymagany do przygotowania TIRa do zwiększonego załadowania.

Kłonice są głównym elementem nośnym, do którego przymocowuje się pionowe wsporniki z otworami w określonych odstępach. Do nich mocuje się [prowadnice wzdłużne z identycznymi otworami, dźwigające belki nośne.

System odstępów miedzy otworami pozwala w razie konieczności określać umiejscowienie drugiego poziomu dowolnie w każdym przedziale pomiędzy kolejnymi dwiema kłonicami.

Uzupełnieniem mogą być szyny wzdłużne pomocnicze, które mają mniejszą obciążalność i nie służą do utrzymywania ładunku, tylko do unieruchomienia elementów podtrzymujących przewożony ładunek, takich jak przegrody międzyburtowe czy pasy trzymające. Legary dodatkowe montuje się w uchwytach, w które w razie konieczności można umieścić również zwykłe profile (drewniane lub aluminiowe).