Purmo Aqulo F1P 90x260x2000mm, czyli kaloryfer podłogowy o podwyższonej wydajności z wentylatorem.


Kaloryfery montowane w podłodze to idealny pomysł na grzanie w wnętrzach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brakuje miejsca na zamontowanie kaloryferów na ścianie. Jest tak, że w nowych dużych wnętrzach kaloryfery kanałowe to jedyny sposób na zrekompensowanie wymagań wnętrza na ciepło, ponieważ mają dużo większą wydajność niż tradycyjne ogrzewanie kaloryferami. kaloryfery montowane na ścianie o dużej mocy mają zazwyczaj znaczne gabaryty i trudniej je wbudować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montowania w podłogach ogrzewanych wnętrz. Wzmocniony wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, którą wkłada się w przygotowanym do tego punkcie w podłodze. Kaloryfer ten jest wyposażony w ciche wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, dające sztuczny ciąg powietrza i przez to relatywnie większą wydajność cieplną kaloryfera. Wzorcem tego typu grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 90x260x2250mm.


By prawidłowo dopiąć grzejnik do instalacji elektrycznej potrzebny jest transformator, bo wentylatory zasilane są napięciem 12V. Dodatkowo obowiązkowym wyposażeniem jest sterownik kierujący pracą wentylatora. Wytwórca oferuje różne wersje wyposażenia w zależnosci od stopnia skomplikowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Uzupełniających szczegółem, który powinno się zamontować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym przypadku wytwórca również oferuje szeroki wachlarz produktów – od kratek z drewna poprzez aluminiowe, aż do najlepszej jakości i wytrzymałości: ze stali szlachetnej.